WARTOŚĆ ZADANIA: 1.138.551,63 PLN w tym UE 810 615,57 PLN

OKRES REALIZACJI: 2010-2012 r.

INWESTYCJA ZOSTAŁA ZREALIZOWANA ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ, w ramach Priorytetu XII - „Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia”, Działanie 12.1 – „Rozwój systemu ratownictwa medycznego”, Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 ORAZ BUDŻETU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO.

W ramach projektu pn. „Budowa lądowiska dla helikopterów służących dostępności do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ciechanowie”, realizowana jest budowa lądowiska dla helikopterów na bazie istniejącego w parku szpitalnym miejsca do startów i lądowań śmigłowców ratunkowych.

- Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz rejestracyjnej dla lądowiska

- Roboty budowlane

- Nadzór autorski i inwestorski

- Promocja Projektu

W zakres projektu lądowiska wchodzą następujące elementy:

- pole wzlotów – strefa podejścia końcowego i startu

- strefa przyziemienia i wzlotu

- droga dojazdowa wraz z wymianą bramy wjazdowej

- odwodnienie terenu

- oświetlenie lądowiska

- wyposażenie lądowiska

- oznakowanie lądowiska

- przebudowa rampy wejściowej wraz z wymianą drzwi wejściowych

Celem projektu Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie jest zwiększenie efektywności i skuteczności udzielania pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach i innych stanach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia poprzez poprawę infrastruktury technicznej lądowiska służącego dostępności do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Oczekiwanym efektem realizacji projektu będzie m.in. obniżenie śmiertelności oraz niepełnosprawności, głównie z powodu wypadków drogowych, katastrof, pożarów oraz zachowanie zasady „złotej godziny”, tj. nie przekraczania 60 minut mijających od zdarzenia do rozpoczęcia specjalistycznego leczenia szpitalnego, co znacznie wpłynie na zmniejszenie poziomu powikłań powstających w wyniku zdarzeń nagłych oraz szybszy powrót poszkodowanych do aktywności zawodowej.