W łóżku spędzamy trzecią część naszego życia. To mebel, który służy nam najdłużej i jest obecny w najważniejszych momentach naszego życia : w łóżku rodzimy się, śpimy, chorujemy i umieramy …

Współczesne łóżko szpitalne, to profesjonalne urządzenie medyczne. W całym osprzętowieniu szpitala, łóżko jest urządzeniem występującym najliczniej. Aktualnie w naszych oddziałach szpitalnych  jest ich 537. Niestety, wiele z nich ma prawie 30 lat.

Dlatego z wielką radością, przyjęliśmy deklarację Prezydenta Miasta Ciechanów, o zakupie pełnego wyposażenia sal chorych.

Uchwałą Nr 569/XLII/2018 Rady Miasta Ciechanów, zostały przekazane szpitalowi środki na zakup 45 nowoczesnych łóżek szpitalnych. Nowe łóżka, składają się z trzech segmentów, są wygodne i bezpieczne. Każdemu z nich, towarzyszy szafka przyłóżkowa z wysuwanym blatem do spożywania posiłków  oraz krzesło.

Wartość zakupionego sprzętu to  200 tys. złotych.

Nowe łóżka, zapewnią wygodę i bezpieczeństwo pacjentom hospitalizowanym w Oddziale Onkologiczno-Hematologicznym i Wewnętrznym.

- Dzięki tym nowym łóżkom pacjentom będzie choć trochę łatwiej wracać do zdrowia oraz znosić choroby, z którymi się zmagają. Ważny jest tu ich komfort, ale również bezpieczeństwo.  Wsparcie szpitala, poprzez tego rodzaju zakupy, to wsparcie dla mieszkańców Ciechanowa, którzy są pacjentami szpitala. Szpital nie podlega miastu, ale miasto nie może pozostawać obojętne wobec jego licznych potrzeb – powiedział Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński przekazując zakupiony sprzęt Dyrektorowi Szpitala.