W oddziale leczeni są chorzy w stanach zagrożenia życia spowodowanych niewydolnością jednego lub kilku podstawowych układów organizmu.

Wskazaniem do leczenia w oddziale jest :

• ostra niewydolność oddechowa i krążeniowa,
  • przewlekła niewydolność oddechowa wymagająca terapii respiratorem,
  • niewydolność oddechowa pooperacyjna,
  • zator tętnicy płucnej,
  • zaburzenia rytmu serca,
  • wstrząs o różnej etiologii,
  • stany nieprzytomności o różnej etiologii.

We współpracy z Oddziałem Nefrologicznym leczeni są pacjenci wymagający hemodializy i hemofiltracji.

Zespół terapeutyczny oddziału:

• wykonuje znieczulenia do wszystkich operacji przeprowadzanych w bloku operacyjnym i oddziałach zabiegowych oraz salach intensywnego nadzoru kardiologicznego, SOR, pracowni tomografii komputerowej i endoskopii,
  • prowadzi leczenie i nadzór w 12-stanowiskowej sali Nadzoru Poznieczuleniowego w Bloku Operacyjnym,
  • leczy ból pooperacyjny
  • konsultuje pacjentów i wykonuje kaniulację żył centralnych we wszystkich oddziałach szpitalnych.
  • dwóch lekarzy specjalistów wykonuje w Bloku Operacyjnym wszczepienie portów naczyniowych

Do dyspozycji oddziału przez całą dobę jest zaplecze diagnostyczne szpitala.

Oddział posiada akredytację umożliwiającą szkolenia specjalizacyjne lekarzy w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii wyposażony jest w sprzęt (m.in. w respiratory stacjonarne, respiratory transportowe, monitor do pomiaru ciśnienia wewnątrzczaszkowego ICP, pompa do żywienia dojelitowego, bronchofiberoskop, aparat RTG)

Koordynator Oddziału  lek. Przemysław  Michalski – specjalista anestezjolog

Pielęgniarka Oddziałowa  mgr Karolina Piekutowska – specjalista w zakresie pielęgniarstwa w anestezjologii i intensywnej opiece

Dyżurka lekarska  (23) 673 02 52, (23) 673 03 59