WARTOŚĆ ZADANIA: 490 124,25 PLN

OKRES REALIZACJI: 2019 - 2021

INWESTYCJA ZOSTAŁA ZREALIZOWANA ZE ŚRODKÓW DOTACJI CELOWEJ BUDŻETU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

1. Wykonanie audytu funkcjonalno – przestrzennego budynków, będących w użytkowaniu szpitala, na potrzeby prowadzenia działalności medycznej wraz z rekomendacjami dotyczącymi możliwości jej optymalizacji;
  2. Opracowanie założeń długoterminowej koncepcji rozwoju działalności szpitala w odniesieniu do zmieniających się potrzeb medycznych pacjentów, demografii oraz planów strategicznych samorządów;
  3. Opracowanie długoterminowej ogólnej koncepcji funkcjonalno – przestrzennej rozmieszczenia poszczególnych funkcji obszarów działalności szpitala z uwzględnieniem kierunków rozwoju i dostosowania skali działalności medycznej do zmieniających się potrzeb medycznych pacjentów;
  4. Opracowanie szczegółowej koncepcji medyczno – funkcjonalno – przestrzennej działalności w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (zgodnie z wchodzącymi w życie kierunkami zmian w AOS), w tym wydzielenie funkcji centralnej rejestracji, stref oczekiwania dla pacjenta z punktami usługowymi dedykowanymi pacjentom.
  5. Opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej

Realizacja przedsięwzięcia ma na celu podniesienie jakości świadczeń zdrowotnych udzielanych pacjentom obsługiwanym w poradniach Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Powyższa inwestycja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa epidemiologicznego pacjentów ambulatoryjnych oraz komfortu pracy personelu medycznego. Realizacja zadania pozwoli również na dostosowanie poradni do obowiązujących przepisów prawnych, m.in. do ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz.U. z 2021 r., poz. 711) oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2019 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzeni podmiotu wykonującego działalność leczniczą (Dz. U. 2019 poz. 595).

Dostosowanie pomieszczeń do obowiązujących przepisów prawnych pozwoli na spełnienie wymagań technicznych, sanitarno-higienicznych oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Wykonanie niniejszego zadania wiąże się z efektem ekonomicznym w postaci ograniczenia wydatków na doraźne remonty poradni specjalistycznych i innych pomieszczeń szpitalnych zlokalizowanych w budynku D objętych inwestycją.