WARTOŚĆ ZADANIA: 1 853 742,10 PLN

OKRES REALIZACJI: 2021 r.

INWESTYCJA ZOSTAŁA ZREALIZOWANA ZE ŚRODKÓW DOTACJI CELOWEJ Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

1. Zakup, dostawa i montaż następującej aparatury medycznej:
    • Wirówka do kończyn górnych – 1 szt.,
    • Aparat do magnetoterapii z wyposażeniem – 1 szt.,
    • Wanna do masażu wirowego kończyn dolnych – 1 szt.,
    • Skaner laserowy z sondą skanującą – 1 szt.,
    • Urządzenie do suchego rozmrażania osocza świeżo mrożonego – 1 szt.,
    • Aparat do barwienia preparatów – 1 szt.,
    • Automat do nakrywania szkiełek – 1 szt.,
    • Mikroskop – 1 szt.,
    • System spływu skrawek – 1 szt.,
    • Myjnia endoskopowa dwustanowiskowa z możliwością mycia oddzielnie dwóch aparatów – 1 szt.,
    • Videogastroskop z torem wizyjnym – 1 szt.,
    • Videokolonoskop – 1 szt.,
    • Aparat USG z trzema głowicami: brzuszną, transrektalną i liniową do jąder – 1 szt.,
    • Ureterorenoskop giętki z oprzyrządowaniem – 1 szt.,
    • Aparat KTG – 2 szt.,
    • Respirator noworodkowy – 1 szt.,
    • Mikroskop operacyjny – 1 szt.,
    • Aparat do echoserca stacjonarny – 1 szt.,
    • Urządzenie do dezynfekcji przezprzełykowych sond ultrasonograficznych TEE – 1 szt.,
    • Aparat do elektrokoagulacji – 1 szt.

W ramach Zadania została zakupiona nowoczesna aparatura medyczna dla oddziałów szpitalnych takich jak: Centrum Rehabilitacji, Pracownia Serologiczna z Bankiem Krwi, Zakład Patomorfologii, Pracownia Endoskopowa, Oddział Urologiczny, Oddział Położniczo-Ginekologiczny, Oddział Neonatologiczny, Oddział Laryngologiczny, Oddział Kardiologiczny oraz Oddział Chirurgii Ogólnej.

W wyniku zakupu aparatury medycznej nastąpiło skrócenie czasu oczekiwania na świadczone usługi medyczne, zwiększenie dostępności do specjalistycznych świadczeń zdrowotnych, zwiększenie bezpieczeństwa personelu wykonującego badania, podniesienie konkurencyjności placówki w zakresie udzielania świadczeń oraz poprawa efektywności leczenia pacjentów.