WARTOŚĆ ZADANIA: 149 427,99 PLN

OKRES REALIZACJI: 2014 r.

INWESTYCJA ZREALIZOWANA PRZY POMOCY DOTACJI CELOWEJ BUDŻETU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO ORAZ WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ

Zadanie pn. „Termomodernizacja i montaż kolektorów słonecznych w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie przy ul. Długiej 9” zostało zrealizowane na podstawie umowy nr 69/NW-I-I./D/14 z dnia 19.11.2014 r. zawartej z Województwem Mazowieckim oraz umowy dotacji nr 0945/OA/D z dnia 10.12.2014 r. zawartej z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Zakres rzeczowy obejmował montaż kolektorów słonecznych w ilości 16 sztuk o łącznej powierzchni całkowitej 33,44 m2 (powierzchnia jednego kolektora – 2,09 m2), docieplenie dachów oraz wymianę drzwi zewnętrznych w ilości 10 szt. Docieplenie dachu wykonano dwoma metodami: na części obiektów zastosowano styropapę (budynek kotłowni i część pawilonu psychiatrycznego), a dachy pozostałych budynków izolowano metodą  pneumatyczną wełną mineralną granulowaną o grubości 15 cm.

Całkowity koszt zadania: 149 427,99 zł,

Udział WFOŚiGW – 62 411,00 zł,

Budżet Województwa Mazowieckiego: 76 680,00 zł,

Środki Szpitala: 10 336,99 zł.

Celem niniejszego przedsięwzięcia było wykorzystanie nowoczesnych technologii służących ograniczeniu niskiej emisji i poprawie jakości środowiska naturalnego. Cel ten został zrealizowany poprzez montaż kolektorów słonecznych na budynku oddziału psychiatrycznego przy ul. Długiej 9 w Ciechanowie oraz wymianę drzwi zewnętrznych i docieplenie dachów na budynkach kotłowni i pawilonu psychiatrycznego.

Realizacja przedsięwzięcia pozwoli na obniżenie kosztów przygotowania ciepłej wody użytkowej przeznaczonej dla pacjentów i personelu oddziału psychiatrycznego oraz kosztów ogrzewania budynków, a tym samym zaoszczędzenie ciepła.

Oczekiwanym efektem realizacji przedsięwzięcia będzie m.in. ograniczenie emisji zanieczyszczeń wprowadzanych do powietrza, pochodzących ze spalania paliw (olej opałowy), oszczędność energii, redukcja kosztów ogrzewania budynków, a także dostosowanie do obowiązujących standardów w zakresie ochrony środowiska.