Geny to nie wszystko. Zadbaj o przyszłość swojego dziecka.

Czy wiesz, że geny tylko częściowo determinują zdrowie Twojego dziecka? Pierwszych 1000 dni (tzn. okres ciąży i pierwsze lata życia dziecka) to wyjątkowy czas. w którym masz realny wpływ na jakość jego życia teraz i w przyszłości. Dzięki prawidłowemu żywieniu programujesz zdrowie dziecka na kolejne lata.

Czym jest „programowanie żywieniowe we wczesnym okresie życia”?

Dziś już wiemy, że właściwe żywienie ma ogromny wpływ na programowanie zdrowia najmłodszych. Kluczowym etapem jest okres, w którym dziecko rozwija się w łonie matki, a następnie pierwsze lata jego życia. To. w jaki sposób żywią się przyszłe mamy oraz to, co później podają swoim maluchom wpływa na ich zdrowie w dorosłym życiu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na czym polega „Programowanie żywieniowe we wczesnym okresie życia”.

Zadbaj o zdrową dietę dziecka.

„Nosek po mamusi, dłonie taty i oczy po babci“ - często na wyścigi wskazujemy, co i po kim odziedziczyło nasze dziecko. Każdy z nas rodzi się z zestawem cech, które odziedziczyliśmy po rodzicach, i w które nie możemy ingerować

W sprawach przyszłego sposobu odżywiania malucha, kondycji jego organizmu i preferencji smakowych - to nie geny odgrywają główną rolę. Najważniejszy jest sposób odżywiania przyszłej mamy. właściwa dieta w okresie karmienia piersią oraz pierwsze jadłospisy malucha.

Masz duży wpływ na to. czy Twoje dziecko będzie w przyszłości zdrowe i czy będzie się harmonijnie rozwijało. Dlatego już od poczęcia zadbaj o odpowiedni sposób odżywiania malucha oraz dostarczanie mu bodźców stymulujących do rozwoju.

Wykorzystaj szansę, by w ciągu 1000 pierwszych dni życia Twojego dziecka zaprogramować jego zdrowie na kolejne lata.

Programowanie zachowań związanych z żywieniem.

Pierwsze 1000 dni to czas. kiedy mamy największy wpływ na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u dziecka. Zdrowe żywienie to nawyk, który możesz wyrabiać u swojego dziecka już od poczęcia, a następnie od pierwszych miesięcy jego życia. Tym bardziej, że nawyki waz preferencje żywieniowe wypracowane w tym czasie mają największą szansę na przetrwanie w przyszłości i jeszcze przez długie lata będą wpływać na zdrowie Twojego dziecka.

Źródło: www.l000dni.pl 

Violetta Matla

Koordynator ds. promocji zdrowia