W Oddziale Intensywnej Terapii leczeni są chorzy w stanach zagrożenia życia spowodowanych niewydolnością jednego lub kilku narządów.

Wskazania do leczenia w OIT to:

• Ostra niewydolność oddechowa i krążeniowa
  • Przewlekła niewydolność oddechowa wymagająca terapii respiratorem
  • Niewydolność oddechowa i krążenia pooperacyjna
  • Ciężkie zaburzenia metaboliczne
  • Niewydolność nerek wymagająca hemodialfiltracji
  • Zator tętnicy płucnej
  • Znaczne zaburzenia rytmu serca
  • Wstrząs o różnej etiologii
  • Śpiączka o różnej etiologii

Zespół terapeutyczny Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii:

• Wykonuje znieczulenia do wszystkich operacji przeprowadzanych w Bloku Operacyjnym dla oddziałów zabiegowych oraz salach Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, SOR, Pracowni Tomografii Komputerowej, Pracowni Rezonansu Magnetycznego, Pracowni Endoskopii, Pracowni Trombektomii
  • Prowadzi leczenie i nadzór w dwunastostanowiskowej Sali Nadzoru Poznieczuleniowego w Bloku Operacyjnym
  • Konsultuje chorych w Poradni Anestezjologicznej przed planowymi zabiegami
  • Leczy ból pooperacyjny
  • Konsultuje chorych w oddziałach szpitalnych
  • Leczy chorych w Oddziale Intensywnej Terapii
  • Zakłada dostępy do żył centralnych chorym ze wszystkich oddziałów szpitalnych
  • Wszczepia porty naczyniowe
  • Zakłada średniotermiowe dostępy naczyniowe
  • Wykonuje tracheostomie przezskórne
  • Wykonuje bronchoaspiracje
  • Prowadzi szkolenia dla personelu szpitala
  • Do dyspozycji oddziału przez całą dobę jest zaplecze diagnostyczne szpitala

Każdego dnia jeden z lekarzy specjalistów konsultuje chorych, u których dochodzi do pogorszenia stanu zdrowia oraz realizuje inne pilne wezwania do interwencji w ramach Zespołu Wczesnego Reagowania.

Oddział posiada akredytację umożliwiającą szkolenia specjalizacyjne lekarzy w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii.

Oddział posiada 5 łóżek.

Każdego dnia prowadzony jest 24 godzinny dyżur w OIT i anestezjologiczny.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii wyposażony jest w respiratory stacjonarne, respiratory transportowe, respiratory nieinwazyjne, monitory do pomiaru inwazyjnego parametrów hemodynamicznych, monitor do pomiaru ciśnienia wewnątrzczaszkowego ICP, pompa do żywienia dojelitowego, bronchofiberoskopy, aparaty USG, aparat RTG, aparaty do ciągłej terapii nerkozastępczej, aparaty EKG, aparat do hipotermii terapeutycznej, aparat do analizy parametrów krytycznych, pompy infuzyjne.

Koordynator Oddziału i kierownik Zespołu Wczesnego Reagowania – lek. Jacek Milecki – specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

Pielęgniarka Oddziałowa – mgr Wioletta Ostrowska – specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki

Sekretariat oddziału (23) 673 04 06

.