WARTOŚĆ ZADANIA: 628 135,88 PLN

OKRES REALIZACJI: 2016 r.

INWESTYCJA ZREALIZOWANA ZE ŚRODKÓW BUDŻETU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO ORAZ WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ

Zakres rzeczowy obejmował wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian, wymianę pokrycia dachowego oraz rozbiórkę obiektów kolidujących z termomodernizacją kotłowni, tj. łącznika wraz z budynkiem po byłej stacji uzdatniania wody (laboratorium). W ramach przedsięwzięcia została zamurowana część otworów okiennych, które generowały znaczne straty ciepła.

W kosztach zadania ujęto także wydatki związane ze sprawowaniem nadzoru inwestorskiego nad w/w robotami.

Głównym celem termomodernizacji jest poprawa jakości środowiska naturalnego poprzez redukcję emisji zanieczyszczeń do atmosfery i ograniczenie utraty ciepła, co będzie skutkowało mniejszym zużyciem gazu ziemnego przez kotłownię szpitalną i przyczyni się do obniżenia kosztów utrzymania obiektów szpitala w postaci mniejszych nakładów na produkcję ciepła.

Całkowita wartość zadania wyniosła: 628 135,88 zł.

w tym:

dotacja WFOŚiGW:         203 390,00 zł.

dotacja SWM:                   420 497,88  zł

środki własne Szpitala:     4 248,00 zł.