WARTOŚĆ ZADANIA: 362 112 PLN

OKRES REALIZACJI: 2016 r.

INWESTYCJA ZREALIZOWANA ZE ŚRODKÓW BUDŻETU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO ORAZ WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ

Zakres rzeczowy zadania obejmował wymianę oświetlenia na energooszczędne w budynkach: przychodni „D”,  patomorfologii, kuchni, warsztatów oraz pawilonu zakaźnego Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w  Ciechanowie. W ramach zadania zostały również sfinansowane koszty związane z nadzorem inwestorskim. W wyniku realizacji niniejszego zadania nastąpi: zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną; ograniczenie zużycia energii elektrycznej; obniżenie kosztów utrzymania obiektów szpitala. Głównym celem niniejszej inwestycji było zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną poprzez wymianę oświetlenia na energooszczędne. Oczekiwanym efektem realizacji przedsięwzięcia będzie oszczędność energii elektrycznej i związana z tym redukcja kosztów utrzymania zakładu.

W ramach inwestycji dokonano: wymiany opraw oświetleniowych podwójnych ze źródłami światła, wymiany opraw oświetleniowych w obudowie hermetycznej ze źródłami światła, wymiany opraw oświetleniowych pojedynczych ze źródłami światła, wymiany opraw do punktów świetlnych ze źródłami światła, wymiany opraw do punktów świetlnych w obudowie hermetycznej ze źródłami światła.