dla rozwoju Mazowsza

Wydatki niekwalifikowane: 6 561 973,65

Wkład UE: 5 577 677,57

Okres realizacji 2010 - 2012

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie zrealizował Projekt pn. Poprawa jakości usług medycznych w zakresie rehabilitacji poprzez modernizację obiektu Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie przy ul. Okrzei”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz z budżetu Województwa Mazowieckiego.

W dniu 24 marca 2010 r. została zawarta umowa nr RPMA.07.01.00-14-059/08-00 o dofinansowanie w/w Projektu w ramach Priorytetu VII „Tworzenie i poprawa warunków dla rozwoju kapitału ludzkiego” Działania 7.1. „Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013

Głównym celem projektu jest zmniejszenie różnic w dostępie do świadczeń medycznych w zakresie rehabilitacji w stosunku do dużych miast i stworzenie warunków dla prowadzenia i rozszerzenia gamy zabiegów rehabilitacyjnych poprzez modernizację pomieszczeń Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie przy ul. Okrzei 8.

Projekt obejmuje opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz wykonanie modernizacji budynku przy ul. Okrzei. Powierzchnia objęta modernizacją wynosi: piwnica – 327,71 m2, parter – 1006,40 m2, piętro – 500,49 m2, dach - 1195 m2, elewacja z odwodnieniem – 1875,5 m2, schody wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych.

Oczekiwanym efektem realizacji projektu będzie m.in. zapewnienie świadczeń zdrowotnych na wysokim poziomie, skrócenie czasu oczekiwania na zabiegi rehabilitacyjne, zwiększenie bezpieczeństwa epidemiologicznego, zwiększenie szansy na integrację społeczną osób niepełnosprawnych. Projekt zakłada modernizację pomieszczeń w budynku przy ul. Okrzei 8 w Ciechanowie w celu dostosowania ich do wymagań prawnych i standardów unijnych.