W Oddziale Dziecięcym – dzięki wspólnym staraniom Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, Urzędu Miasta oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – powstała sala edukacyjna dla małych pacjentów.

Inicjatywa ma zwiększać wiedzę o bezpieczeństwie poruszania się po drodze.

Kącik BRD został zorganizowany tak, aby dzieci czuły się w nim komfortowo i bezpiecznie. W specjalnie wygospodarowanym pomieszczeniu mali pacjenci znajdą m.in. kolorowe stoliki i wygodne siedziska, zestawy multimedialne składające się z tablicy i laptopa, a także kolorowy zestaw pufek na stojaku, zestaw znaków drogowych, plansze bezpieczna droga do szkoły, zestawy gier, kredki, bloki, książki oraz fantom do nauki udzielania pierwszej pomocy.

Całkowity koszt inwestycji to 62,5 tys. zł. „Kącik edukacyjny BRD” to projekt Samorządu Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Takie kąciki powstały już – w ramach pilotażu – w trzech mazowieckich szpitalach: w Warszawie, Dziekanowie Leśnym i Radomiu