W Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie funkcjonuje Pododdział Medycyny Paliatywnej. Opieka nad pacjentami hospicyjnymi zorientowana jest na poprawę jakości życia i zwiększenie komfortu pobytu. W dniu 12 marca 2019 roku Pani Dorota Sadowska Konsultant województwa mazowieckiego w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej podczas spotkania w ciechanowskim Szpitalu przedstawiła zasady organizacji opieki paliatywnej w Polsce. Podkreślała, znaczenie współpracy wielodyscyplinarnego  zespołu terapeutycznego do którego angażowani są rodzina i opiekunowie chorego. Tym samym rodzina pozostaje również w kręgu zainteresowania profesjonalistów. Udzielane wsparcie, dotyczy procesu przechodzenia od zaprzeczenia choroby, do pogodzenia się z odejściem członka rodziny i prawidłowym przeżywaniem żałoby.

mgr Agnieszka Kadecka

Zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa