Fundacja DKMS obdarowała Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie darowizną finansową w kwocie trzystu tysięcy złotych, na zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia pacjentów hematoonkologicznych leczonych w naszym szpitalu.

Za ww. kwotę  zostało zakupione :

- cyfrowy mobilny aparat RTG – 1 szt

- podłączenia PACS – 1 szt

- statyw do detektora – 1 szt

- fartuch Pb -2 szt

- pompy infuzyjne objętościowe – 6 szt

- klimatyzatory (umieszczone w salach chorych, izbie przyjęć, dyżurce lekarskiej i pielęgniarskiej) – 8 szt

Wyposażanie będzie służyło Pacjentom  hospitalizowanym w Oddziale Onkologiczno-Hematologicznym, w którym w 2023 roku na 27 łóżkach szpitalnych hospitalizowanych było  2984 pacjentów.

Oddział Onkologiczno-Hematologiczny zapewnia pacjentom :

-Pełną diagnostykę chorób nowotworowych – guzów litych i nowotworów hematologicznych (w oparciu o nowoczesne metody badań obrazowych NMR, TK, PET, badania histopatologiczne, cytogenetyczne i molekularne).

-Leczenie chorób nowotworowych- guzów litych i nowotworów krwi z uwzględnieniem wybranych programów lekowych NFZ (leczenie biologiczne i ukierunkowane molekularnie).

-Diagnostykę i leczenie nienowotworowych chorób krwi i układu krwiotwórczego.

-Leczenie powikłań po chemio- i radioterapii.

-Konsultacje onkologiczne i hematologiczne dla innych oddziałów szpitala i szpitali dawnego województwa ciechanowskiego.

-Sprawowanie ciągłej kompleksowej opieki nad chorymi w Poradniach Onkologicznej i Hematologicznej.

„Od 2018 roku Fundacja DKMS prowadzi Program Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów, którego jednym z filarów jest wsparcie klinik hematoonokolicznych poprzez zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

W ramach tego programu, w bieżącym roku, przekazaliśmy wsparcie w wysokości 300 000 złotych na rzecz oddziału/kliniki hematologicznej w Ciechanowie. To niezwykle ważny krok w poprawie warunków leczenia i opieki nad pacjentami. Dzięki tym środkom, klinika zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt, tak potrzebny w codziennej pracy lekarzy i personelu medycznego, m.in. w mobilny, cyfrowy RTG, podłączenia PAC, klimatyzatory oraz pompy infuzyjne objętościowe, które przyczynią się do poprawy jakości leczenia pacjentów chorujących na choroby układu krwiotwórczego” - mówi Leszek Lewandowski, koordynator ds. współpracy z podmiotami medycznymi Fundacji DKMS.

„W imieniu naszych pacjentów, bardzo dziękuję Zarządowi Fundacji DKMS za pomoc w zakupie sprzętu wspierającego  diagnostykę i leczenie chorych w Oddziale Onkologiczno-Hematologicznym.

Dzięki mobilnemu aparatowi RTG, pacjenci nie będą już musieli być transportowani do Zakładu Diagnostyki Obrazowej w głównym budynku. To duża poprawa komfortu hospitalizacji” – powiedział Andrzej Juliusz Kamasa Dyrektor SSW w Ciechanowie.