16 kwietnia 2019 roku Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie odwiedziła Pani Melania Butrym Konsultant województwa mazowieckiego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki.

To już kolejne spotkanie z cyklu spotkań z konsultantami w dziedzinie pielęgniarstwa. Pani Konsultant w swoim wystąpieniu apelowała do pielęgniarek o wykorzystywanie w codziennej pracy nabywanych umiejętności zawodowych. Podkreślała, że pielęgniarka jako profesjonalista jest pełnoprawnym członkiem zespołu terapeutycznego. Zasługuje na uznanie i szacunek współpracowników.

Podczas spotkania lek. Jacek Milecki anestezjolog zaprezentował doświadczenia z funkcjonowania w ciechanowskim Szpitalu Zespołu Wczesnego Reagowania. Bardzo dobrze ocenił współpracę z personelem pielęgniarskim  oddziałów w których członkowie Zespołu podejmowali działania interwencyjne.  Wprowadzenie  ZWR poprawia bezpieczeństwo hospitalizowanych pacjentów.

Agnieszka Kadecka
Zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa