MAZOpiknik w Opinogórze za nami

www.mazovia.pl

Publiczność pod scenąAutor: Fot. arch. UMWM.

Na mieszkańców czekały liczne atrakcje oraz eksperckie porady dotyczące m.in. zdrowia.

MAZOpikniki to cykl imprez plenerowych organizowanych z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Inicjatywa jest też doskonałą okazją, by w przystępny sposób promować zachowania prozdrowotne, proekologiczne, ale też produkty lokalne.

W minioną sobotę MAZOpiknik zawitał do Opinogóry (pow. ciechanowski). Impreza odbyła się na terenach zielonych przy ul. Norwida 4.

Najważniejsze jest zdrowie - MIASTECZKO ZDROWIA zorganizowane przez Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie.

Mieszkańcy Opinogóry mieli okazję skorzystać z przygotowanych dla nich, bezpłatnych propozycji związanych z profilaktyką i promocją zdrowego stylu życia. Można było skorzystać z konsultacji dietetyka, ale też wykonać:

• pomiar ciśnienia tętniczego krwi, EKG,
  • oznaczenie poziomu cukru, cholesterolu,
  • pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz masy i składników ciała (woda i tłuszcz) – wyliczenie indeksu BMI.

Popularnością cieszyły się pokazy udzielania pierwszej pomocy - przeprowadzone  przez  Ratowników Medycznych Zakładu Pomocy Doraźnej ciechanowskiego szpitala.

MAZOpikniki – idealna okazja do promocji wyrobów lokalnych

Ofertę atrakcyjnych miejsc, które warto zwiedzić w regionie można było znaleźć na stoisku Samorządu Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Regionalni wystawcy promowali rękodzieło ludowe oraz mazowieckie produkty i potrawy.

Atrakcje dla najmłodszych

Dla dzieci przygotowano pokazy magiczne, naukę tańca, gry, zabawy i konkursy z nagrodami oraz popularne malowanie buziek i plecenie warkoczyków. Równolegle odbywały się też warsztaty eko” i „zero waste” m.in.: las w słoiku, malowanie toreb, robienie mydełek i woreczków zapachowych.

Na scenie wystąpili m.in.  Artur Gotz z zespołem oraz kabaret Pod Wyrwigroszem.